1000 zł za załatwienie egzaminu w Lublinie. Akcja CBA

Zgodnie z wcześniejszą informacją: CBA wjechało do WORD Lublin w związku z podejrzeniem załatwienia za łapówkę egzaminu na prawo jazdy zatrzymano w łącznie 24 osoby w tym dwóch egzaminatorów i mechanika z WORD Lublin. Ten ostatni z WORD został wyprowadzony w kajdankach.

 

 

Wśród zatrzymanych jest też trzech właścicieli ośrodków szkolenia kierowców z Opola Lubelskiego, Kraśnika i Lublina, a także osoby, które pośredniczyły w przekazywaniu łapówek. Wszyscy zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

CBA zwróciło się z prośbą o protokoły 30 egzaminów praktycznych przeprowadzonych w latach 2012-2013.

 

 

Instruktorzy zapewniali swoich kursantów o wpływach jakie mają w WORD proponując załatwienie egzaminu za łapówkę. Załatwienie kosztowało przeważnie 1000 zł.

Prokuratura podejrzewa o łapówkarstwo 50-letniego Romana P., 59-letniego Bogdana L., 49-letniego Edward K., 64-letniego Zdzisława M. i 62-letniego Bogusław B. Pozostali usłyszali zarzut wręczania łapówek za załatwienie egzaminu na prawo jazdy.

 

Część podejrzanych przyznała się do dokonania zarzucanych im przestępstw i składała wyjaśnienia. Część nie przyznała się i odmówiła składania wyjaśnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *