Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Email
środa, 29 grudnia 2010 07:22

Nauka jazdy jednak nie podrożeje

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, kurs na prawo jazdy nie zdrożeje jednak z nowym rokiem. Przewidywano, że od stycznia kursy zdrożeją nawet o 400 zł, ze względu na  podatek VAT.

 

Kurs na kategorię B będzie nadal zwolniony z podatku VAT.

Ministerstwo Finansów 21 grudnia uznało go za formę kształcenia zawodowego. Uznaliśmy, że skoro wielu pracodawców wymaga od kandydatów umiejętności prowadzenia samochodu, to kurs prawa jazdy na samochody osobowe zinterpretowaliśmy jako formę kształcenia zawodowego. A to oznacza, że będzie zwolniony z podatku VAT, mówi Magdalena Kobos, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

 

Podobnie jak kursy prawa jazdy kategorii C (samochód ciężarowy), D (autobus, ciągnik) i E (pojazdy z przyczepą).


Trudno jednak założyć, że szkoły wogóle nie podniosą cen kursów. Rosną bowiem koszty pracy, wynajmu sal czy paliwa. Skoki cen nie będą jednak tak duże, jakie wiązałyby się z 23 proc. VAT-em.

 

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.