Jeremy Clarkson o...  

BMW M5

"Od zera do 60 mph zabiera mu tylko 5 sekund... i 17 galonów paliwa"

Egzaminator nie udzielił pomocy podczas egzaminu
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Aktualności - Aktualności
czwartek, 05 września 2013 20:29

word_egzamin_filmKobiewa zdająca egzamin na prawo jazdy zauważyła człowieka leżącego na jezdni. Egzaminator nie udzielił mężczyźnie pomocy i polecił kursantce jechać dalej: "Pijany jest - jedziemy". Pojazdy egzaminacyjne wyposażone są w cztery kamery rejestrujące sytuację w pojeździe jak i wokół niego. Na nagraniu z egzaminu widać człowieka leżącego na drodze.

 

Zdarzenie miało miejsce na ul. Zgrzebnioka w Katowicach. Na nagraniu widać przebieg egzaminu. Kobieta, która starała się o prawo jazdy, zauważyła leżącego na ulicy mężczyznę. Obok niego leżała kula inwalidzka.

 

- Zatrzymać się czy raczej nie? To jest pan o kulach chyba... Pijak - mówi zatrzymując samochód blisko leżącego mężczyzny.

- Pijany jest - odpowiada egzaminator, który nawet nie wysiadł z samochodu.

- Tak? - upewniła się kobieta.

- Tak. Jedziemy powoli - nakazał egzaminator.

Samochód rusza. Kobieta zdała egzamin na prawo jazdy - jak można przeczytać w "Gazecie Wyborczej".

 

 

Egzaminator zwolniony dyscyplinarnie

Sprawa została odkryta miesiąc po zdarzeniu w zwykłym trybie kontroli i nadzoru egzaminów, które już się odbyły.

Po obejrzeniu materiału wideo z egzaminu, dyrektor WORD podjął decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu egzaminatora. Dodatkowo o zdarzeniu powiadomiona została też prokuratura.  Zgodnie z art. 163 kk każdy ma obowiązek pomóc, gdy zachodzi taka konieczność - powiedział Janusz Kuwak, wicedyrektor WORD Katowice.

Zwolniony egzaminator który wcześniej był nawet dyrektorem WORD w Częstochowie, poczuł się skrzywdzony zwolnieniem i skierował sprawę do Sądu Pracy. Ten jednak zdecydowanie przyznał słuszność decyzji o dyscyplinarce.

Zdająca też popełniła wykroczenie

Zarówno egzaminatorowi, jak i kobiecie zdającej wówczas egzamin został postawiony zarzut nieudzielenia pomocy mężczyźnie leżącemu na drodze. Jednak w sierpniu tego roku prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wniosek o warunkowe umorzenie śledztwa, co oznacza, że prokuratura uznała ich winę, ale biorąc pod uwagę okoliczności sprawy, postępowanie sprawców i ich współpracę, zdecydowała się złożyć wniosek o umorzenie śledztwa.

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.