Jeremy Clarkson o...  

Fordzie Escorcie

"Niektórzy krytykowali go za podobieństwo do Aston Martina. Idioci, to tak jakby krytykować faceta za podobieństwo do Brada Pitta"

W 2014 roku będą zmiany w egzaminach na prawo jazdy
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Aktualności - Aktualności
czwartek, 02 stycznia 2014 13:54

Nie kończy się rewolucja w egzaminach na prawo jazdy rozpoczęta w 2013 roku. W 2014 roku przyszłych kierowców czekają kolejne zmiany, czy będzie łatwiej? Baza pytań ma być jednolita w całym kraju, a ich treść kontrolowana przez ministerstwo. Ma to zapobiec pojawieniu się kontrowersyjnych zagadnień, które nie są przydatne przyszłemu kierowcy.

 

Duża pula tajnych pytań

Pula pytań nadal pozostanie bardzo duża i niejawna, chociaż to nie jest do końca jasne. Oznacza to, że nowe zasady tylko w niewielkim stopniu wpłyną na zdawalność.

Czytaj:

Ekojazda na egzaminie

Jeszcze większe zmiany czekają kursantów w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy do części praktycznej egzaminu ma zostać wprowadzony nowy element, polegający na udowodnieniu, że przyszły kierowca potrafi jeździć ekonomicznie i ekologicznie. Wiąże się to z wymogami Unii Europejskiej, która chce, aby sprawdzać umiejętności energooszczędnego kierowania samochodem.

Są spore szanse na to, że egzamin z pierwszej pomocy wejdzie w skład egzaminu praktycznego.

Czytaj:

Ma być bardziej ekologicznie, a dzięki mniejszemu zużyciu paliwa w kieszeniach kierowców ma zostać więcej pieniędzy. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądać sprawdzanie takich umiejętności. Na pewno znaczna część kierowców, którzy już mają prawo jazdy miałaby problemy ze zdaniem takiego egzaminu, gdyż nadal wielu z nich nie zna zasad ekojazdy.

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.