Jeremy Clarkson o...

Fotoradarach w Norwegii

(...)na drogach aż roi się od fotoradarów, które błyskają oślepiającym, czerwonym światłem,

tak intensywnym, że może usunąć lakier z maski nadjeżdżającego samochodu.

Tu za przekroczenie prędkości nie zabierają ci prawa jazdy. Zabierają ci wzrok.

WORD-y wykazują straty
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Aktualności - Aktualności
czwartek, 21 sierpnia 2014 05:27

Zdawalność egzaminu teoretycznego na prawo jazdy na kat. B prawa jazdy spadła w ciągu dwóch lat z 76 proc. do 37,2 proc. Przełożyło się to również na gwałtowną obniżkę liczby egzaminów praktycznych z 1,2 mln w 2012 r. do 581 tys. w 2014 r.

 

WORD-y świecą pustkami. Jeszcze kilka lat temu na termin egzaminu na prawo jazdy czekało się dwa miesiące, dziś można zapisać się od ręki. Z jednej strony winny jest niż demograficzny, z drugiej - trudniejsze egzaminy na prawo jazdy.

Po pierwszym półroczu tego roku wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego miały łącznie ponad 4,5 mln zł strat - informuje "Rzeczpospolita". W efekcie wynik finansowy brutto wszystkich WORD w dwa lata zmniejszył się o 24,2 mln zł.

 

WORD-y ratują się jak mogą i stawiają na kursy reedukacyjne, pozwalające pozbyć się nadmiaru punktów karnych. Za dwa lata mają one dwukrotnie zdrożeć. 

Szefowie wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego liczą też na to, że kandydaci na kierowców przyzwyczają się do nowej formuły egzaminów. Póki co, kłopoty ze zdawalnością oznaczają straty finansowe nie tylko dla zdających, ale i dla egzaminatorów.

Czytaj też:

WORD-y wykazują straty

Nauka jazdy w Zamościu: ranking 2014


 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.