Jeremy Clarkson o...  

Porsche Cayenne

"Ma silnik tak toporny, że nawet Moulinex nie odważyłby się go użyć"

Ponad 50 procent kursantów nie zna odpowiedzi na to pytanie
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Aktualności - Aktualności
poniedziałek, 20 marca 2017 17:40

nauka jazdy zamośćNa egzaminie teoretycznym możesz stracić aż 3 punkty udzielając błędnej odpowiedzi na to pytanie. Masz sporą szansę na to, bowiem ponad połowa kursantów udziela błędnej odpowiedzi na to pytanie, a odnoszące się do jednego z podstawowych manewrów w ruchu drogowym.

 

Zestawienie najtrudniejszych pytań publikowane jest systematycznie przez serwis zdamyto.com.

Przeczytaj uważnie pytanie i odpowiedz:

testy na prawo jazdy

Wyprzedzanie z prawej strony

Kiedy można wyprzedzać z prawej strony?

Manewr ten uzależniony jest jest od kilku czynników, wymienionych w art 24. ustawy prawo o ruchu drogowym:

3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5, 10 i 12.

4. Pojazd szynowy może być wyprzedzany tylko z prawej strony, chyba że położenie torów uniemożliwia takie wyprzedzanie lub wyprzedzanie odbywa się na jezdni jednokierunkowej.

5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

12. Kierujący rowerem może wyprzedzać inne niż rower powoli jadące pojazdy z ich prawej strony.

Przedstawiona w pytaniu sytuacja nie spełnia żadnych z wymienionych wyżej warunków wyprzedzania z prawej strony. Nie możesz zatem wyprzedzić – w tej sytuacji – pojazdu przejeżdżając z jego prawej strony.

Nowe pytania w testach

Przypominamy, że w lutym w oficjalnej bazie pojawiło się ponad 400 nowych pytań. Całość dostępna jest w systemie testów na prawo jazdy zdamyto.com z dostępem przez telefon i komputer.

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.