Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl


 
Potrafisz obrać ziemniaka jedną ręką, czytając gazetę?
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
niedziela, 09 listopada 2014 19:13

Być może, ale o ziemniaku nie przeczytasz w kodeksie drogowym. Stalexport Autostrada Małopolska przeprowadziła kampanię edukacyjną poświęconą rozważnemu korzystaniu z telefonu podczas jazdy samochodem.

Więcej…
 
Poradnik jesiennej jazdy
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
piątek, 07 listopada 2014 21:02

Jesień trwa w najlepsze, ale to dla kierowców szczególnie niebezpieczną por roku. Jak się poruszać na drodze w tym trudnym okresie?

Więcej…
 
Jest żółta, brzydka, do niczego nie pasuje, ale może uratować życie
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
wtorek, 30 września 2014 17:24

Takim hasłem Karl Lagerfeld, szef marki Chanel zachęcał Francuzów do noszenia odblaskowych kamizelek. W Polsce noszenie odblaskowych elementów jest obowiązkowe.

Więcej…
 
Zdany egzamin na prawo jazdy nie czyni nikogo mistrza kierownicy
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Kurs nauki jazdy, dziesiątki godzin z instruktorem, egzaminacyjny stres.. i w końcu jest- upragnione „prawko”. Czy jednak samo uprawnienie do kierowania sprawia, że jesteśmy świetnymi kierowcami? Otóż nie w każdym przypadku.

Więcej…
 
Używanie pasa awaryjnego na autostradzie
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
czwartek, 07 sierpnia 2014 04:27

Jedziemy autostradą i nagle auto ulega awarii. Jak należy się zachować w podobnej sytuacji? Samemu próbować naprawiać? A może nie ruszać się z auta i czekać na pomoc drogową? Te pytania zrodziły się po wypadku na autostradzie A4 w Katowicach.

Poprawiony: czwartek, 07 sierpnia 2014 04:35
Więcej…
 
Jak jeździć w gęstej mgle - radzi Krzysztof Hołowczyc
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
sobota, 24 maja 2014 20:39

Pogoda potrafi uprzykrzać życie kierowcom. Intensywne promienie słoneczne oślepiają podróżujących po drogach. Ulewne deszcze i opady śniegu powodują, że podczas hamowania samochody ślizgają się po jezdni. Mgły natomiast ograniczają widzialność, czasem zaledwie do kilku metrów.

Więcej…
 
Przygotowanie do jazdy - właściwa pozycja za kierownicą
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
czwartek, 26 września 2013 19:58

nauka jazdy zamość - ustawienie fotela i lusterekAż 10 % kierowców kwalifikuje się do ponownego przeszkolenia i to wcale nie z powodu nieznajomości zasad ruchu drogowego - chodzi o właściwą pozycję za kierownicą.

Zimny łokieć lub ekierka, jednoręki bandyta, mydełko Fa (pchanie kierownicy zamiast jej ciągnięcia) - sposobów na jazdę jest wiele, ale żaden z nich nie jest prawidłowy. Ani bezpieczny. Można wręcz powiedzieć, że jazda na zimny łokieć jest jak papierosy.

Więcej…
 
Mandat i punkty karne to nie wszystko.
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
czwartek, 29 sierpnia 2013 07:33

nauka jazdy zamosc wypadekZa popełnienie wykroczenia, czekają też surowsze kary. Od grzywny, przez zabranie uprawnień do prowadzenia pojazdu, aż po areszt i pozbawienie wolności.

Zgodnie z Kodeksem karnym, kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Więcej…
 
Jak zachować bezpieczeństwo podczas burz?
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
czwartek, 15 sierpnia 2013 11:12

burza_jazda samochodemBurze, opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają.

W tekście poniżej poradnik Państwowej Straży Pożarnej o tym jak zachować bezpieczeństwo podczas gwałtownych burz oraz intensywnego deszczu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.