Pokrewne tematy
Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Email
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
czwartek, 04 sierpnia 2011 08:17

Dlaczego warto patrzeć w lusterka?

wypadek_wyprzedzanieMówimy Wam na wykładach, że wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr i należy przy nim zachować szczególną ostrożność.

Zanim zaczniemy wyprzedzać należy dokładnie sprawdzić, czy nic nie jedzie z naprzeciwka, ale też zwrócić uwagę, czy ktoś nas nie wyprzedza. Na drodze niedaleko Opola miał miejsce wypadek. 

Kierowca Citroena nie spojrzał do tyłu, przez co nie zauważył, że jest już wyprzedzany. Pokazuje to, że przy takim manewrze równie ważne jest patrzenie do tyłu co do przodu. Należy pamiętać, że szczególnie w starszych samochodach mamy do czynienia z martwym polem, czyli miejscem za samochodem, którego nie widać w lusterkach. Dlatego warto się po prostu odwrócić i upewnić, czy planowany manewr jest bezpieczny.

 

 

 

Czytaj też:

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.