Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Piją i jadą. Nawet kursant nauki jazdy Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Szkolenie - Bezpieczeństwo ruchu drogowego
piątek, 17 sierpnia 2012 07:04

alkomat-badanie78% nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez Policję, to osoby które usiadły za kierownicę następnego dnia po spożyciu alkoholu!

Zielonogórscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”, w trakcie których kontrolowali stan trzeźwości kierujących. Podczas działań ujawnili nietrzeźwego kierującego oraz trzech będących po użyciu alkoholu. Wśród tych ostatnich był kursant nauki jazdy.

 

Od kilku tygodni na zielonogórskich ulicach w godzinach porannych pojawiają się policjanci ruchu drogowego, którzy w ramach działań „Trzeźwy Poranek”, kontrolują stan trzeźwości kierujących na losowo wybranych ulicach. Kontrole odbywają się w różne dni tygodnia o różnych godzinach i w wytypowanych wcześniej miejscach miasta.

 

 

Podczas takich kontroli, policjanci w ciągu zaledwie godziny są w stanie sprawdzić stan trzeźwości nawet kilkuset kierujących. Podczas kontroli policjanci zatrzymali między innymi jednego kierującego, który był w stanie nietrzeźwości – miał ponad 0,6 promila, a także trzech kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu. Wśród nich znalazł się 28-letni kursant szkoły nauki jazdy. Kierującym w stanie nietrzeźwości okazał się natomiast 31-latek, który dwa miesiące wcześniej został zatrzymany w centrum miasta będąc w stanie nietrzeźwości.

 

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast jazda po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie, za które grozi grzywna. Jej wysokość ustali sąd. W obydwu przypadkach sąd może orzec także zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas.

 

Policja apeluje do wszystkich kierujących o to aby nie siadali za kierownicę po alkoholu, a jeżeli spożywają alkohol dzień wcześniej, aby do pracy wybrać się autobusem lub taksówką. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia.

 

Czas spalania zależy od wielu czynników, takich jak indywidualny proces spalania alkoholu, masa ciała i płeć.
Przeciętnie nasz organizm potrzebuje ok. 3 godzin na spalenie 20-30 g czystego alkoholu.

  • 50 g wódki = 20 g etanolu (czystego alkoholu)
  • 100 ml wina = 12 g etanolu
  • 0,5 l piwa = 25 g etanolu

Stężenie alkoholu we krwi w wysokości 1 promila odnotowuje się po wypiciu zaledwie dwóch półlitrowych piw.

 
Po wypiciu pół litra mocnego alkoholu możemy bezpiecznie usiąść za kierownicą dopiero po upływie 24-25 godzin.

 

78% NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH ZATRZYMANYCH PRZEZ POLICJĘ, TO OSOBY, KTÓRE USIADŁY ZA KIEROWNICĘ NASTĘPNEGO DNIA PO WYPICIU ALKOHOLU!!!


Źródło: KMP Zielona Góra

 

 

 

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.