Jeremy Clarkson o...  

Alfie Romeo Brera

"Powiedzieć znajomym na przyjęciu, że jeździ się Nissanem Almerą, to jak powiedzieć, że ma się wirusa Ebola i właśnie zamierza się kichnąć"

Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Nieodśnieżony samochód? Możesz dostać mandat

Pisaliśmy o przygotowaniu auta do zimy (To już pewne - będzie zima. Jak przygotować auto do zimy?) oraz o zasadach bezpiecznej jazdy w zimie (Bezpieczne jazdy w zimie? Kilka zasad aby Twoja podróż była bezpieczniejsza). W obu artykułach pisaliśmy o konieczności odśnieżania auta. Co jednak może Ci grozić za nieodśnieżenie samochodu?

 

brrrr Zima w Zamościu. Nauka jazdyUstawa Prawo o ruchu drogowym (art. 66 ust.1 pkt 1 i 5) stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowanie, hamowania, sygnalizacji i świetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

 

Za nieodśnieżony samochód grozi Ci mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł.

 

Czytaj więcej:

 


 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.