Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Email
(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)

Popełniasz wykroczenia? Twój instruktor może mieć kłopoty

Wykroczenia popełnione przez świeżo upieczonego kierowcę mogą zaważyć na opinii instruktora i egzaminatora, a jeżeli ta będzie zła, instruktor czy egzaminator mogą mieć w przyszłości kłopot ze znalezieniem zatrudnienia.

 

Dlaczego? Jeden z przepisów uchwalonej niedawno przez Sejm ustawy o kierujących pojazdami przewiduje rozbudowanie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców m.in. o informacje na temat wykroczeń popełnionych przez kierowcę w okresie próby (dwa lata po zdobyciu prawa jazdy).

 

W grę wchodzić też będzie poziom zdawalności i liczba podejść do egzaminu. Z kolei eksperci od bezpieczeństwa ruchu drogowego są za takim zapisem.- Ustawa nie jest skierowana przeciwko instruktorom, tylko ma na celu poprawę bezpieczeństwa - zapewnia Jan Walenty Tomaka, przewodniczący podkomisji pracującej w Sejmie nad ustawą. - Przekonuje też, że w pewnym sensie ci, którzy przygotowywali kursanta do egzaminu, brali na siebie odpowiedzialność za jakość nauczania. Jeśli więc źle szkolili, powinno to zostać ujawnione.

 

Lista rankingowa ma być w przyszłości pomocna nie tylko dla ośrodków szkolenia, które zatrudniają instruktorów czy egzaminatorów, ale i kursantów, którzy mogą wybrać sobie najlepszych fachowców.

 

Źródło: "Rz"

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.