Jeremy Clarkson o...  

prędkości

"Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne"

Email
(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)

Popełniasz wykroczenia? Twój instruktor może mieć kłopoty

Wykroczenia popełnione przez świeżo upieczonego kierowcę mogą zaważyć na opinii instruktora i egzaminatora, a jeżeli ta będzie zła, instruktor czy egzaminator mogą mieć w przyszłości kłopot ze znalezieniem zatrudnienia.

 

Dlaczego? Jeden z przepisów uchwalonej niedawno przez Sejm ustawy o kierujących pojazdami przewiduje rozbudowanie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców m.in. o informacje na temat wykroczeń popełnionych przez kierowcę w okresie próby (dwa lata po zdobyciu prawa jazdy).

 

W grę wchodzić też będzie poziom zdawalności i liczba podejść do egzaminu. Z kolei eksperci od bezpieczeństwa ruchu drogowego są za takim zapisem.- Ustawa nie jest skierowana przeciwko instruktorom, tylko ma na celu poprawę bezpieczeństwa - zapewnia Jan Walenty Tomaka, przewodniczący podkomisji pracującej w Sejmie nad ustawą. - Przekonuje też, że w pewnym sensie ci, którzy przygotowywali kursanta do egzaminu, brali na siebie odpowiedzialność za jakość nauczania. Jeśli więc źle szkolili, powinno to zostać ujawnione.

 

Lista rankingowa ma być w przyszłości pomocna nie tylko dla ośrodków szkolenia, które zatrudniają instruktorów czy egzaminatorów, ale i kursantów, którzy mogą wybrać sobie najlepszych fachowców.

 

Źródło: "Rz"

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.