Jeremy Clarkson o...  

Toyocie Camry

"Kiedy tylko cierpię na bezsenność, rzucam okiem na zdjęcie Toyoty Camry i momentalnie odpadam..."

Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Dokumenty poproszę... Czyli spokojnie, to tylko kontrola drogowa

kontolapolicjaWcześniej czy później czeka Cię pierwsza kontrola drogowa. To sytuacja stresująca dla obu stron - dla policjanta i dla Ciebie. Zatrzymanie do kontroli drogowej wywołuje niepokój u niemal każdego kierowcy. Jednak w stresie jesteśmy nie tylko my - pamiętajmy, że policjant zawsze musi się liczyć z tym, że przypadkowo zatrzyma np. uzbrojonych przestępców wracających z akcji. Właściwe postępowanie obu stron może szybko rozładować atmosferę.

 

 

Eleganckie zatrzymanie samochodu to najlepszy wstęp do rozmowy

Przepisy nakazują policjantowi podanie sygnału do zatrzymania w taki sposób, by kierowca mógł bezpiecznie zatrzymać pojazd we wskazanym miejscu. Łatwo ten warunek spełnić przy tzw. rutynowej kontroli, trudniej - gdy zatrzymuje się pędzące auto po zmierzeniu jego prędkości. Mimo wszystko, szczególnie w tej drugiej sytuacji, starajmy się bez pisku opon stanąć we wskazanym miejscu - inaczej naprawdę trudno będzie przekonać policjanta, że wprawdzie przekroczyliśmy nieco prędkość, ale w pełni panowaliśmy nad autem.

 

Coraz częściej sygnał do zatrzymania policjanci podają z radiowozu. Pamiętajmy, że możemy zostać zatrzymani z samochodu, także nieoznakowanego. Trzeba też wiedzieć, że przepisy nakazują zatrzymanie pojazdu w miejscu, w którym nie zagraża to bezpieczeństwu ruchu - policjant może więc nakazać nam jazdę za radiowozem. Na koniec wspólnej podróży niech nie zdziwią nas manewry policyjnego auta - powinno ono, jeśli to możliwe, ustawić się za zatrzymanym pojazdem.

 

Czytaj więcej
Dokumenty poproszę, czyli jak wygląda kontrola drogowa

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.