Jeremy Clarkson o...  

Alfie Romeo Brera

"Powiedzieć znajomym na przyjęciu, że jeździ się Nissanem Almerą, to jak powiedzieć, że ma się wirusa Ebola i właśnie zamierza się kichnąć"

Poziom płynu do spryskiwaczy - tylko zadanie egzaminacyjne?
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Aktualności - Ciekawostki
środa, 28 listopada 2012 13:27

naukajazdy-zamosc-plyn-do-spryskiwaczyPolicjant ma prawo także sprawdzić czy wycieraczki są sprawne, a w zbiorniku  znajduje się płyn do spryskiwaczy. Za jego brak oczywiście też grozi - maksymalnie - 500 zł kary. Czyste powinny być: szyba przednia i tylna, lusterka, światła oraz tablica rejestracyjna.

 

Kierowca samochodu z brudnymi szybami, może dostać mandat w wysokości do 500 zł. Późną jesienią i w zimie o taką sytuację nie trudno .Drogówka ma prawo po zatrzymaniu auta nakazać kierowcy umycie szyb.

 

Jeśli kierowca nie będzie chciał przyjąć mandatu sprawa kierowana trafi do sądu, a tam kara może wzrosnąć aż do 5 tys. zł. Przepisy art. 96 kodeksu wykroczeń mówią bowiem, że kto dopuszcza pojazd do ruchu pomimo niesprawnych urządzeń naraża się właśnie na grzywnę w tej wysokości.

 

Jazda nieodśwnieżonym pojazdem także naraża nas na problemy. Mandat w wysokości od 20 do 500 zł policjanci wlepiają za stworzenie zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.