Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Nietypowe znaki drogowe
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Aktualności - Ciekawostki
niedziela, 09 listopada 2014 18:33

Na jednym słupie znak droga jednokierunkowa, zakaz postoju i zatrzymywania oraz zakaz wjazdu pojazdów powyżej 12 ton, ale nie dla wszystkich. 

Poniżej dziewięć tabliczek z informacją kogo i kiedy zakazy nie dotyczą. Znaczenia znaków nie da się przeczytać nawet idąc.

Zaki-drogowe-5

Droga rowerowa, ale dwukołowce jakieś dziwne, do góry kołami… Można jechać pod prąd rowerem. Albo wziąć go na plecy:

znaki drogowe nauka jazdy zamość

 

Dwa pasy ruchu, zwężenie a tam nowy znak – tzw. suwak ma sugerować kierowcom, jak zjechać na jeden pas. Pomaga? Nie do końca. Nie wszyscy kierowcy odgadują, co autor miał na myśli. Może to nowy znak drogowy? Nie, nie jest to znak skodyfikowany w żadnych aktach prawnych. Pełni funkcję, powiedzmy, informacyjną.

znaki drogowe nauka jazdy zamosc

 

Pomiędzy znakami wisi małą tabliczka – „Zakaz wjazdu nie dotyczy meleksów i rowerów”. Problem w tym, że meleks to nie rodzaj pojazdu tylko nazwa marki. To tak jakby napisać, że ople mogą wjeżdżać, a mercedesy już nie. A może to tylko reklama firmy ustawiona w centrum miasta, a nie znak.

Urzędnicy tłumaczą, że meleks to najlepsze określenie na turystyczne samochody elektryczne i zmian nie będzie.

 

Zaki-drogowe-8

 

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.