Drogi zaufania

Drogi zaufania

Program „Drogi zaufania” powstał, by chronić życie i zdrowie użytkowników dróg krajowych.

Jego celem strategicznym jest zmniejszenie do roku 2013 liczby śmiertelnych ofiar wypadków na drogach krajowych o 75 procent.

Serwis między innymi informuje o utrudnieniach występujących na drogach, prezentuje zimowe utrzymani dróg, mapę fotoradarów.

W 2007 roku program pilotażowo realizowany był na drodze krajowej nr 8, najdłuższym i najniebezpieczniejszym szlaku komunikacyjnym w Polsce.
W roku 2008 objął osiem kolejnych dróg krajowych (wszystkie o numerach od 1 do 9), a obecnie prowadzony jest na pozostałych osiemdziesięciu ośmiu trasach.
Organizatorem programu jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 


Roboty drogowe| Mapa fotoradarów| Utrudnienia na drogach


Do celu
„Do celu” to magazyn motoryzacyjny emitowany w TVN Turbo. Jego autorzy radzą, jak przyczyniać się do bezpieczeństwa w ruchu drogowy, a także uczą lepiej rozumieć, co dzieje się z samochodami w sytuacjach ekstremalnych. Dla widzów analizują przyczyny i skutki najpoważniejszych wypadków drogowych ostatnich lat. Wraz z ekspertami wyjaśniają, jak skutecznie im zapobiegać. Materiały telewizyjne z ubiegłorocznej edycji programu możesz obejrzeć na naszej stronie. Felietony podzielono na pięć kategorii. Wybierasz je klikając w zakładki po lewej stronie

Dojechać bezpiecznie|
Jak to działa?|
Wypadek i analiza|
Musisz to mieć|
Informator drogowy

 

Więcej na www.drogizaufania.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *