Lipiec 2014: ceny kursów nauki jazdy w górę

Podwyżkę wprowadzono po cichu, bez większego rozgłosu. Od 21 lipca 2014 do ceny kursu na prawo jazdy należy doliczyć 150 zł.

 

Wzrost kosztu kursu na prawo jazdy wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich kierowcówi osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z nim:

§ 18. 1. Ustala się maksymalne stawki opłat za badania:

-osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii C, C1, D, D1, C+E, C1+E, D+E, D1+E, pozwolenie do kierowania tramwajem,kandydatów na instruktorów lub egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowców podlegających kontrolnym badaniom lekarskim – 250 zł

Podwyżką zaskoczeni są lekarze. – Po raz pierwszy o niej słyszę. Zaraz sprawdzę i oddzwonię – mówi lek. med. Dariusz Wojtanowicz, prowadzący praktykę lekarską w Lublinie. – Rzeczywiście, od poniedziałku mamy brać za badanie ubiegających się o prawo jazdy kategorii B i za wystawienie zaświadczenia 200 złotych. Do tej pory za badanie lekarskie inkasował 600-100 zł. Poprzednie rozporządzenie w tej sprawie określało górną granicę kosztów uzyskania zaświadczenia lekarskiego na 240 złotych. Tyle maksymalnie można było zapłacić, gdyby lekarz zlecił dodatkowe badania: okulistyczne, laryngologiczne lub inne. Nowe rozporządzenie nie precyzuje, czy 200 złotych to tylko koszt badania i wydania orzeczenia czy też kwota obejmuje także ewentualne dodatkowe badania.

 

Sprawa bulwersuje środowisko instruktorów nauki jazdy.

 

Pobierz Obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich kierowcówi osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami ze strony WORD Zamość.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *