Nauka jazdy na gazie. Nietrzeźwa kursantka w Suzuki Swift

Pewnego słonecznego poranka policjanci zatrzymali  do kontroli pojazd suzuki swift oznaczony jako „Nauka Jazdy” którym kierowałą 19-letnią kursantka. Uczyła się jeździć pod okiem instruktora mimo, że miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci z łódzkiej drogówki około godz. 7.20 w sobotę (6 września) zatrzymali przy ulicy Więckowskiego 54 w Łodzi do kontroli pojazd suzuki swift oznaczony jako „Nauka Jazdy”. Był to kolejny pojazd zatrzymany w celu zbadania trzeźwości kierowców w trakcie akcji „Trzeźwy poranek”.
Za kierownicą samochodu siedziała 19-letnia kursantka, mieszkanka Łodzi. Nadzorował naukę 35-letni instruktor, który uczy jeździć od 11 lat. Oboje zostali przebadani na obecność alkoholu.Instruktor był trzeźwy, natomiast kursantka miała ponad 0,54 promila alkoholu w organizmie.

Na odwagę

Policjantom tłumaczyła, że wypiła alkohol dla dodania odwagi. Instruktor tłumaczył, że nie wyczuł woni alkoholu od kobiety.
Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadała przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia. Nie dokończy też na razie kursu nauki jazdy, gdyż automatycznie zostanie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd zdecyduje jak długo kobieta nie będzie mogła prowadzić samochodu. Dodatkowo policjanci skierowali też wniosek do sądu przeciwko instruktorowi, który pozwolił kobiecie usiąść za kierownicą. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *