Nauka jazdy zimą? Czemu nie! – zimą najłatwiej zdać egzamin!

Nauka jazdy w Zimie. OSK w ZamośiuWbrew opinii większości z Was (jako przyszłych kursantów) zima jest najlepszym okresem na zrobienie kursu na prawo jazdy i.. zdanie egzaminu.

„Będę jeździć po brei, śniegu? A co jeśli będzie ślisko?? Surprised

No właśnie CO? Kto Cię tego nauczy jak nie nauka jazdy?

 

  1. Ty jako kierowca musisz umieć jeździć a nie tylko zdać egzamin na prawko. Jazdy zimą nauczą cię umiejętności poruszania się w każdych warunkach – nie tylko w piękny słoneczny dzień, ale i podczas gorszych warunków ruchu. Na pewno dla Ciebie jako przyszłego kursanta zdanie to brzmi strasznie – będę jeździć po brei, śniegu? A co jeśli będzie ślisko?? No właśnie CO? Kto Cię tego nauczy jak nie nauka jazdy??  Jadąc na szkolną wycieczkę zakładasz, że przez kilka dni będzie ciepło czy zabierasz do plecaka coś cieplejszego? Zima zdaniem kierowców (czyli tych którzy wiele na drodze widzieli) jest najlepszym okresem do nauki jazdy!
  2. Egzamin na prawo jazdy łatwiej zdać zimą – to zdanie brzmi jak szaleństwo ale to prawda. Zimą Twoja czujność jest zdwojona – ze względu na gorsze warunki drogowe. Pilnujesz się – żeby koła się nie ślizgały, żeby kogoś nie ochlapać, ale ta zdwojona czujność wpływa na Twoją poprawność jazdy. Zresztą – statystyki mówią jedno – prawo jazdy łatwiej zdać zimą.

Wracając do zimowej nauki jazdy  – tak, wiem, że wydaje się Wam iż:

 

 zima + nauka jazdy = porażka*100 Wink

 

Nic bardziej mylnego. Zdanie „nauka jazdy w zimie” jest tak samo przewrotne co… niektóre „dziwne”  statystyki:

  1. Kiedy jest najwięcej wypadków drogowych? Zimą (kiepskie warunki, dzień krótki) czy latem (doskonałe warunki, krótka noc, długi dzień). Odpowiedź – latem – właśnie dlatego, że są doskonałe warunki 
  2. Jakie skrzyżowania są najbezpieczniejsze ? – Te bez znaków ustalających pierwszeństwo przejazdu (ogólne zasady pierwszeństwa), te na których ruch jest kierowany (sygnalizacja), czy te na których pierwszeństwo ustalone jest za pomocą znaków drogowych. Odpowiedź – bez znaków ustalających pierwszeństwo.
  3. Gdzie jest najwięcej wypadków – blisko domu (droga znana na pamięć) czy daleko domu (muszę uważnie obserwować znaki, drogę) Odpowiedź – bardzo blisko domu – o czym kierowca myśli dojeżdżając do domu? Herbatka, ciepła kąpiel, mięciutki fotelik a przestaje myśleć o drodze… No przecież zna ją na pamięć! Przy okazji –  o czym będziesz myślał wracając już egzaminacyjną eLką do WORDU po zdanym egzaminie? Myśl lepiej o egzaminie a nie o tym dokąd pojedziesz mając już prawo jazdy 🙂

Dziwne? Prawdziwe 🙂

 

 

Do zobaczenia  Cool 

 

Złap nas w sieci

Nauka jazdy w Zamościu. Twoje jazdy na Youtube

Nasz kanał na YouTube. Filmy publikowane na naszej stronie pochodzą z tego właśnie kanału.

Dodatkowo – na Twoją prośbę – możemy nagrać Twoje jazdy i umieścić na YouTube. Ty jednak decydujesz komu udostępnisz film z Twojej jazdy. 

Nauka jazdy w Zamościu. Facebook

Nasza strona na Facebook.com

Polubisz naszą szkołę? 

Blog: nauka jazdy w Zamościu

Nauka jazdy w Zamościu – blog. Zawsze nowe informacje o nauce jazdy.

Komentuj, oceniaj artykuły.

Nauka jazdy w Zamościu. Mapa skrzyżowań Skrzyżowania w Zamościu na których łatwo o błąd podczas jazd i egzaminu. Trudne skrzyżowania w Zamościu. Miejsca w których łatwo o błąd na egzaminie. Zmieniona organizacja ruchu.
wladcydrog.eu. Portal o nauce jazdy Nauka jazdy w Zamościu – portal. Kodeks drogowy, wzory dokumentów, pomoce do kursu nauki jazdy. Najnowsze informacje dla młodych kierowców i naszych kursantów. 

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *