Jeremy Clarkson o...  

Toyocie Camry

"Kiedy tylko cierpię na bezsenność, rzucam okiem na zdjęcie Toyoty Camry i momentalnie odpadam..."

Światła do jazdy dziennej czy światła mijania? Jakich użyć na egzaminie?
(7 głosów, średnia ocena 4.71 na 5)
Szkolenie - Niezbędnik kursanta
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   
środa, 05 grudnia 2012 07:51

swiatladojazdydziennejJakiś czas temu flota samochodów WORD w Zamościu została wymieniona. W miejsce wysłużonych Renault i Fiatów pojawiły się Suzuki Swift. Takie same samochody pojawiły się w naukach jazdy. Wiele z nich wyposażono w automatyczne światła do jazdy dziennej. Kiedy można a kiedy nie powinniśmy ich używać na egzaminie?

 

Automatycznie włączane światła do jazdy dziennej to dla Ciebie tak ułatwienie jak i... utrudnienie.

  • Ułatwienie - wyjeżdżając z placu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza nie zapomnisz o włączeniu świateł, co przytrafiało się od czasu do czasu na egzaminie.
  • Utrudnienie - czasem w ciągu Twojej egzaminacyjnej jazdy, pogoda może znacząco zmienić się - spada przejrzystość powietrza. W takich sytuacjach musisz zrezygnować ze świateł do jazdy dziennej, włączając światła mijania.

Kiedy używamy świateł do jazdy dziennej?

Korzystanie z nich jest dozwolone tylko podczas dnia i przy dobrej przejrzystości powietrza tzn. bez mgły, deszczu czy śniegu. W trakcie jazdy w tunelu trzeba koniecznie włączyć światła mijania. 

 

Jeśli w trakcie Twojego egzaminu widoczność powietrza pogorszy się, musisz włączyć światła mijania, światła do jazdy dziennej wyłączą się automatycznie.

 

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo