Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Znak drogowy w krzakach: jak zachować się na egzaminie?
(11 głosów, średnia ocena 3.91 na 5)
Szkolenie - Niezbędnik kursanta
środa, 27 sierpnia 2014 21:12

Bywa, że niektóre znaki drogowe są zasłonięte przez gałęzie drzew. Jak należy zachować się podczas egzaminu na prawo jazdy? Czy egzaminator może wymagać od Ciebie podporządkowania się do takiego znaku drogowego?

 

 

Zjawisko to nie jest groźne w momencie kiedy drzewa zasłaniają znaki informujące np. o drodze z pierwszeństwem przejazdu czy o parkingu. Sytuacja staje się niebezpieczna w momencie kiedy drzewa zasłaniają znaki informujące o przejściu dla pieszych czy zakazie zatrzymywania się.

Policja nie może ukarać kierowcy, który nie zauważył zasłoniętego np. przez gałęzie znaku.

Egzaminator nie może ukarać cię za to, że nie zauważyłeś stojącego w krzakach znaku

Znaki drogowe muszą spełniać określone warunki, które szczegółowo opisane są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Jeśli znak drogowy nie spełnia warunków określonych w rozporządzeniu - masz prawo go nie zauważyć a przez to nie zastosować się do niego

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo