Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   

Prędkość bezpieczna czyli co Brzechwa ma wspólnego z nauką jazdy?

uvs110904-003small"Na straganie, w dzień targowy..." Nie, nie. Nie o tym będzie, bo co Brzechwa może mieć wspólnego z nauką jazdy lub prędkością?. Pamiętaj jednak, że przede musisz poruszać się z prędkością bezpieczną tzn taką która zapewni Ci panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa. Na tym odcinku na przykład obowiązuje prędkość 50 km/h - taka jak w obszarze zabudowanym. Warunki ruchu oraz zdrowy rozsądek nie zezwalają jednak na poruszanie się z taką prędkością.

 

 

Art. 19. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym

 

 

 

Czytaj też:

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo