Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Email
(3 głosów, średnia ocena 3.67 na 5)
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   
poniedziałek, 05 września 2011 09:09

Zmiana pasa ruchu - kiedy wcześnie nie jest jest za wcześnie?

uvs110905-004smallCzy za zbyt wczesną zmianę pasa ruchu można "dostać negatyw" na egzaminie? Można - niedopuszczalna jest bowiem jazda z dala od prawej krawędzi jezdni. Wczesna, niepotrzebna zmiana pasa ruchu traktowana jest zatem jako błąd polegający właśnie na jeździe z dala od prawej krawędzi.

Czy za zbyt późną zmianę pasa ruchu można "dostać negatyw" na egzaminie? Można - choćby za przejechanie linii ciągłej rozdzielającej pasy ruchy.

Kiedy zmienić pas? Zawczasu - uwzględniając warunkai jakie masz na drodze.

W sytuacji pokazanej na filmie (przy zamiarze jazdy na wprost przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną)  pas ruchu został zmieniony bardzo wcześnie z powodu wielu pojazdów oczekujących na wjazd na skrzyżowanie.

 

Zmianę pasa ruchu zawsze poprzedź oceną sytuacji za i przed pojazdem. Jeśli znasz już komendę do jazdy przez najbliższe skrzyżowanie, w pierwszej kolejności oceń sytuację wokół pojazdu (przed i za) i na tej podstawie podejmij decyzję o zmianie pasa.

 

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo