Przedstawiamy najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

 

Jeśli masz problem z jakimś innym skrzyżowaniem lub sytuacją drogową - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zajrzyj na naukajazdy-zamosc.pl

Skrzyżowanie obok II LO w Zamościu - kiedy można wjechać? Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Szkolenie - Na mieście
sobota, 28 lipca 2012 12:22

anaukajazdyzamosc-2lowzamosciuSkrzyżowanie szczególnie przez Was znienawidzone z racji geometrii. Nie bez powodu zostało nazwane "na zakładkę". Dlaczego podczas wykonywania skrętu w lewo na skrzyżowanie mogą wjechać tylko dwa samochody? Odpowiedź jest bardzo prosta - bo tyle samochodów mieści się tam i nie blokując skrzyżowania.

 

Zwróć uwagę na pierwszą część filmu - na skrzyżowanie wjechało dwa samochody, nasz jednak pozostał przy linii zatrzymania. Wjechanie przez nas na skrzyżowanie - jako 3. samochód - uniemożliwiłoby skręcenie w lewo kierującym jadącym od strony Tomaszowa Lubelskiego: widoczna na filmie cysterna nie miałaby szansy opuszczenia skrzyżowania.

 

W drugiej szęści filmu zwróć uwagę na samochody jadące od strony Tomaszowa Lubelskiego. Na skrzyżowanie wjechało jedynie dwa samochody, trzeci pozostał podobnie jak my poprzednio przy linii zatrzymania. Wjechanie trzeciego samochodu uniemożliwiłoby skręcenie w lewo samochodom jadącym od Starówki.

 

Oczywiście pojęcie 3. samochodu jest względne. Nie wjedziemy na skrzyżowanie jako 2. samochód w przypadku gdy przed nami na skrzyżowanie wjeżdża samochód ciężarowy, z przyczepą, autobus itp.

 

 

 

 

Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy (Art. 25, ust 4. pkt 1 PoRD).

 

Czytaj 

Testy na komórkę

Google_Play_logo