Jeremy Clarkson o...  

Toyocie Camry

"Kiedy tylko cierpię na bezsenność, rzucam okiem na zdjęcie Toyoty Camry i momentalnie odpadam..."

Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu

...czyli spokojnie, to tylko skrzyżowanie :)

Przedstawiamy tutaj najczęściej popełniane przez Was błędy zarowno na egzminie na prawo jazdy jak i podczas samego kursu na prawo jazdy w Zamościu.

Jeśli masz problem z jakimś skrzyżowaniem - napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.Łukasińskiego: brak sygnalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu Email
Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu
piątek, 07 października 2016 07:25

Odcinek mogący znależć się na trasie Twojego egzaminu na prawo jazdy. Skrzyżowanie nie jest skomplikowane - najzwyklejsze rondo - problemem jest jednak zmiana pasa ruchu przed wykonaniem zmiany kierunku jazdy w lewo.

Więcej…
 
Błędne odczytanie znaczenia znaków
Szkolenie - Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu
czwartek, 06 października 2016 06:26

Zadanie egzaminacyjne: Przejazd przez skrzyżowania oznakowane znakami ustalającymi pierwszeństwo przejazdu (znaki: A7, B20, D1 oraz w połączeniu z tabliczkami T6a i c). O ile piewszeństo określa sam znak ustalający pierwszeństwo przejazdu - sprawa jest prosta. Jeśli jednak pojawia się on w kombinacji z tabliczką T-6-moga pojawić się problemy. Taka kombinacja znaków czasem odwraca pierwszeństwo przejazdu.

Więcej…
 
Uwaga na skrzyżowaniach równorzędnych!
Szkolenie - Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu

nauka jazdy w zamościuWbrew pozorom w Zamościu jest wiele skrzyżowań równorzędnych. A przejazd przez takie skrzyżowanie jest jednym z elementów egzaminu na prawo jazdy. Co można zrobić tam źle?

Więcej…
 
Zawracanie na Szczebrzeskiej - uwaga na linie ciągłe
(10 głosów, średnia ocena 3.90 na 5)
Szkolenie - Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu
środa, 15 lipca 2015 19:49

W tym rejonie praktycznie nie możesz zawrócić z błędem zaznaczonym na arkuszu przebiegu egzaminu: albo zawracasz prawidłowo albo… przerywasz swój egzamin na prawo jazdy.

Jednym z zadań które musisz wykonać w trakcie swojego egzaminu na prawo jazdy jest zawracanie. To które widzisz na filmie wykonywane jest na ulicy Szczebrzeskiej w Zamościu.

Więcej…
 
Peowiaków - uwaga na wyprzedzanie
(2 głosów, średnia ocena 3.00 na 5)
Szkolenie - Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu
wtorek, 20 listopada 2012 20:35

naukajazdyzamoscimage3Rejon w którym dość łatwo o przerwanie egzaminu z powodu... nieprawidłowego wyprzedzania.

Mamy tu dwa niewyznaczone pasy ruchu. Bardzo często, jeśli nie zawsze wielu kierujących dojeżdżając do linii zatrzymania przed sygnalizatorem zajmuje lewy niewyznaczony pas ruchu, pomimo tego, że prawy tak naprawdę jest wolny (wiadomo "lewy idzie szybciej"). W takiej sytuacji - jeśli oba pojazdy są w ruchu - ty na prawym, on na lewym pasie) dochodzi do wyprzedzania:

 

Więcej…
 
Miejskie zakamarki czyli skrzyżowanie Orla / Zakamarek Email
(6 głosów, średnia ocena 4.67 na 5)
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   
poniedziałek, 04 czerwca 2012 08:13

naukajazdyzamoscuvs120603-006Obowiązkowy punkt każdej nauki jazdy :)

Skrzyżowanie nie jest trudne, jednak nieostrożna jazda może być nawet przyczyną przerwania egzaminu. Jadąc np 30 km/h przekraczamy prędkość o 20 a ten błąd przerywa egzamin z wynikiem negatywnym, bez możliwości dalszej jazdy.

Więcej…
 
Skrzyżowanie Sienkiewicza / Żdanowskiej / Krysińskiego
Wpisany przez Renata Matwij   
niedziela, 27 maja 2012 19:08

nauka_jazdy_zamoscuvs120525-001Zaskoczyć tutaj może charakterystyczna geometria skrzyżowania. Zatrzymanie zbyt daleko od krawędzi drogi poprzecznej (Żdanowska - Krysińskiego) uniemożliwia jakąkolwiek widoczność na tą drogę, zaś zbyt głęboki wjazd na skrzyżowanie może utrudnić jazdę poruszającym się nią pojazdom.

 

Zła widoczność od strony ulicy Żdanowskiej

Więcej…
 
Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 września 2011 08:58

Skrzyżowanie ulic Gminnej i Hrubieszowskiej w Zamościu. Łatwo o wymuszenie

uvs110925-002smallFilm przedstawiający przejazd przez skrzyżowanie.

Zachowaj należytą ostrożność na skrzyżowaniu (bardzo zła widoczność na ulicę Hrubieszowską). Nie jesteś pewny o możliwości wjazdu na skrzyżowanie - nie wjeżdżaj! Zwracaj uwagę na ruch pieszych.

Więcej…
 
Email

Przejazd przez torowisko (przejazd kolejowy)

nauka jazdy w zamosciuPokonanie torowiska wymaga od Was podjęcia działań które zapewnią Wam i Waszym pasażerom bezpieczeństwo. Niezależnie od rodzaju przejazdu kolejowego zawsze powinniśmy zachować te środki. Zdarza się, że zapominacie o nich, szczególnie w przedstawionej na filmie sytuacji.

Więcej…
 
Email
(10 głosów, średnia ocena 3.70 na 5)

Skrzyżowanie Lwowskiej i Al. Jana Pawła II w Zamościu

nauka jazdy w zamościuZgodnie z zasadami ruchu drogowego powinniśmy jeździć możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. No właśnie - możliwie blisko. Zdarza się, że chcąc przestrzegać tej zasady ignoruje się znaki poziome.

Więcej…
 
Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, WP i Wiejskiej w Zamościu - obok Łukasza Email
(10 głosów, średnia ocena 4.70 na 5)

naukajazdyzamoscuvs120526-003Jedno z kultowych skrzyżowań w Zamościu :)
 

Przejazd WP --> Piłsudskiego

Zgodnie z zasadą ustępujemy jadącym na wprost i skręcającym w prawo, ale... Jakoś większości wydaje się, że jeśli JA skręcam w Piłsudskiego, to mam pierwszeństwo przed tym jadącym w tym samym kierunku od Wiejskiej.
Na filmie - oczywiście mamy pierwszeństwo przed"białym" - wielu kierowców jednak o tym zapomina. Kursanci także :)

Więcej…
 
Email
(1 głos, średnia ocena 1.00 na 5)

Błędy na egzaminie: obserwowanie niewłaściwego sygnalizatora

Tak jak pisaliśmy jednym z błędów jest obserwacja niewłaściwych syngalizatorów na skrzyżowaniu. Wprawdzie sytuacja na filmie nie przedstawia pojazdu WORD ani nauki jazdy, pomyłka przytrafiła się bowiem osobie mającej prawo jazdy, niemniej jednak tego typu błędy przytrafiają się na jazdach.

Więcej…
 
Email
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   

Skrzyżowanie ulic Montwiłła i Narutowicza w Zamościu

Jeśli jazda ulicą Narutowicza jest punktem wielu jazd i zachowanie na niej nie przysparza kłopotów to już wjazd na tą ulicę od strony ulicy Montwiłła często jest kłopotliwy za sprawą...min znaku B-20.

Więcej…
 
Email
(3 głosów, średnia ocena 3.67 na 5)
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   
środa, 08 czerwca 2011 17:11

Sygnalizator S-2: warunkowy skręt w prawo?

s2sygnalizatorWiadomo, że sygnał ten zezwala nam na wjazd na skrzyżowanie - po spełnieniu kilku warunków ale... zezwala nam na wjazd wowczas gdy akurat jest nadawany. Często bowiem zdarza się, że po zatrzymaniu się, ocenie sytuacji na przejsciu dla pieszych (na którym piesi w tej sytuacji jak najbardziej mają prawo się znaleźć) ruszamy i... przerywamy swój egzamin. Dlaczego?

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.