Jeremy Clarkson o...  

Alfie Romeo Brera

"Powiedzieć znajomym na przyjęciu, że jeździ się Nissanem Almerą, to jak powiedzieć, że ma się wirusa Ebola i właśnie zamierza się kichnąć"

Email
(2 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)
Wpisany przez Grzegorz Wójcik   

Skrzyżowanie Partyzantów i Peowiaków w Zamościu

Nauka jazdy prowadzona jest najczęściej w warunkach włączonej sygnalizacji świetlnej. Problem może pojawić się w chwili gdy sygnalizacja jest wyłączona a my... jeździmy "na pamięć".

W tym przypadku spotykamy się z taką właśnie sytuacją zatem z godnie z hierarchą znaków i sygnałów drogowych pierwszeństwo przejazdu regulowane jest znakami drogowymi. Zatem:

 

Zwróć uwagę na:

  1. Stan sygnalizacji świetlnej (włączona / wyłączona) sygnalizacja świetlna zamość. prawko
  2. Znak ustąp pierwszeństwa. zamosc. nauka jazdyoraz tabliczkę
  3. Pieszych znajdujących się na oznakowanych przejściach.


Zapewne zauważysz, że w tym przypadku zignorowaliśmy linię zatrzymania . Zgodnie z opisaną wcześniej hierarchą znaków i sygnałów drogowych zatrzymanie przed tą linią - w tym przypadku - nie było konieczne: Sygnalizacja świetlna została wyłączona zatem linia zatrzymania obliguje nas jedynie do zatrzymania się przed przejściem dla pieszych - jeśli na przejściu znajdowałby się pieszy.

Linia ta zobowiązuje nas do zatrzymania się przed przejściem dla pieszych - w przypadku gdy na przejściu znajdowałby się pieszy, ale nie zobowiazuje nas do zatrzymania się przed skrzyżowaniem w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

 

 

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.