Jeremy Clarkson o...  

Fordzie Escorcie

"Niektórzy krytykowali go za podobieństwo do Aston Martina. Idioci, to tak jakby krytykować faceta za podobieństwo do Brada Pitta"

Łukasińskiego: brak sygnalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Błędy na skrzyżowaniach w Zamościu
piątek, 07 października 2016 07:25

Odcinek mogący znależć się na trasie Twojego egzaminu na prawo jazdy. Skrzyżowanie nie jest skomplikowane - najzwyklejsze rondo - problemem jest jednak zmiana pasa ruchu przed wykonaniem zmiany kierunku jazdy w lewo.

 

Ulica Łukasińskiego w Zamościu rozszerza się przy rondzie tworząc dwa niewyznaczone pasy ruchu:

pas ruchu – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi

Zgodnie z zapisem ustawy prawo o ruchu drogowym, krótki odcinek pomiędzy wjazdem na Plac Stefanidesa a rondem stanowi jezdnia z dwoma niewyznaczonymi pasami ruchu, zaś zmiana kierunku jazdy w lewo na jezdni dwukierunkowej wymaga ustawienia pojazdu przy osi jezdni, a zatem - w tym przypadku - na lewym niewyznaczonym pasie ruchu. Zamiar zmiany pasa - niezależnie od tego czy jest on wyznaczony czy nie - należy zasygnalizować zawczasu i wyraźnie:

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru

Zmiana kierunku jazdy w lewo powinno być zatem poprzedzone właściwym zasygnalizowaniem zamiaru zmiany pasa ruchu oraz oczywiście zmianą tego pasa. Sygnalizowanie można już rozpocząć na wysokości wjazdu na Plac Stefanidesa – nie wcześniej. Wcześniejsze zasygnalizowanie manewru może zmylić innych kierujących, że zamierzamy skręcić właśnie na Plac Stefanidesa.

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.