Pokrewne tematy
Jeremy Clarkson o...  

Fordzie Escorcie

"Niektórzy krytykowali go za podobieństwo do Aston Martina. Idioci, to tak jakby krytykować faceta za podobieństwo do Brada Pitta"

Zmiana kierunku jazdy Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
sobota, 25 lutego 2012 10:09

 

Podczas egzaminu na prawo jazdy spotkać się możesz z trzema rodzajami komend dotycząch zmiany kierunku jazdy:

 

  1. "Na skrzyżowaniu w..." (lewo, prawo).
  2. Jedziemy w kierunku.... (Tomaszowa, Hrubieszowa,  lub "Utrzymujemy kierunek na..." (Tomaszów, Hrubieszów) - przez wszystkie skrzyżowania jedziemy w kierunku miasta określonego w komendzie egzaminatora - aż do odwołania komendy - zwracamy uwagę na znaki kierunku.
  3. Brak jakiejkolwiek komendy - zwracamy uwagę na znaki nakazu i zakazu

 

  • Komendy podczas egzaminu na prawo jazdy wydawane są w sposób jasny jednoznaczny i czytelny. Jeśli nie zrozumiełeś/aś lub nie dosłyszałeś/aś komendy - poproś o jej powtórzenie
  • Jeśli z jakiegoś powodu pomyliły Ci się kierunki jazdy - nie zmianiaj go w ostatniej chwili - takim działaniem stwarzasz zagrożenie w ruchu drogowym a to z kolei jest przyczyną przerwania egzaminu ze skutkiem negatywnym. 
  • Jeśli nie zdążysz zmienić pasa ruchu na właściwy do skrętu na skrzyżowaniu - nie zmianaj go tuż przed skrzyżowaniem - tam wyznaczone są linie ciągłe których najechanie lub przejechanie jest traktowane jako błąd. Egzaminator chciał w lewo, Ty pojechałeś/aś w prawo - trudno. Nic wielkiego się nie stało - prawie na pewno taka jazda nie będzie oceniona jako błąd. Jeśli zaś za wszelką cenę będziesz chciał/a pojechać w lewo, zgodnie z poleceniem egzamonatora, przejeżdżając przez linię ciągłą - taka jazdna na pewno oceniona zostanie negatywnie - pierwszy błąd.

 

Egzaminator też jest kierowcą

  • Nie traktuj egzaminatora jako osoby która za wszelką cenę chce Cię oblać! Jego zadaniem jest sprawdzenie Twoich umiejętności!
  • Egzaminator nic nie mówi podczas jazdy? Milczy dlatego aby Cię nie rozpraszać.
  • Na egzaminie prezentujesz swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu a nie pokazujesz, że potrafisz zdać egzamin. Potrafisz przecież całkiem nieźle jeździć - pokaż to!

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.