Pokrewne tematy
Jeremy Clarkson o...  

Porsche Cayenne

"Ma silnik tak toporny, że nawet Moulinex nie odważyłby się go użyć"

Zmiana kierunku jazdy Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
sobota, 25 lutego 2012 10:09

 

Podczas egzaminu na prawo jazdy spotkać się możesz z trzema rodzajami komend dotycząch zmiany kierunku jazdy:

 

  1. "Na skrzyżowaniu w..." (lewo, prawo).
  2. Jedziemy w kierunku.... (Tomaszowa, Hrubieszowa,  lub "Utrzymujemy kierunek na..." (Tomaszów, Hrubieszów) - przez wszystkie skrzyżowania jedziemy w kierunku miasta określonego w komendzie egzaminatora - aż do odwołania komendy - zwracamy uwagę na znaki kierunku.
  3. Brak jakiejkolwiek komendy - zwracamy uwagę na znaki nakazu i zakazu

 

  • Komendy podczas egzaminu na prawo jazdy wydawane są w sposób jasny jednoznaczny i czytelny. Jeśli nie zrozumiełeś/aś lub nie dosłyszałeś/aś komendy - poproś o jej powtórzenie
  • Jeśli z jakiegoś powodu pomyliły Ci się kierunki jazdy - nie zmianiaj go w ostatniej chwili - takim działaniem stwarzasz zagrożenie w ruchu drogowym a to z kolei jest przyczyną przerwania egzaminu ze skutkiem negatywnym. 
  • Jeśli nie zdążysz zmienić pasa ruchu na właściwy do skrętu na skrzyżowaniu - nie zmianaj go tuż przed skrzyżowaniem - tam wyznaczone są linie ciągłe których najechanie lub przejechanie jest traktowane jako błąd. Egzaminator chciał w lewo, Ty pojechałeś/aś w prawo - trudno. Nic wielkiego się nie stało - prawie na pewno taka jazda nie będzie oceniona jako błąd. Jeśli zaś za wszelką cenę będziesz chciał/a pojechać w lewo, zgodnie z poleceniem egzamonatora, przejeżdżając przez linię ciągłą - taka jazdna na pewno oceniona zostanie negatywnie - pierwszy błąd.

 

Egzaminator też jest kierowcą

  • Nie traktuj egzaminatora jako osoby która za wszelką cenę chce Cię oblać! Jego zadaniem jest sprawdzenie Twoich umiejętności!
  • Egzaminator nic nie mówi podczas jazdy? Milczy dlatego aby Cię nie rozpraszać.
  • Na egzaminie prezentujesz swoje umiejętności w prowadzeniu samochodu a nie pokazujesz, że potrafisz zdać egzamin. Potrafisz przecież całkiem nieźle jeździć - pokaż to!

 

Testy na komórkę

Google_Play_logo

Zamów nowości

Nowości w nauce jazdy w Zamościu
W każdej chwili możesz SAM zrezygnować z newslettera.