Rośnie zdawalność egzaminów na prawo jady

Nowy egzamin na prawo jazdy nie jest już taki straszny. Po pogromie jaki miał miejsce na początku 2013 roku, dziś zdawalność testów na prawo jazdy znacznie wzrosła. 

 

Są ośrodki, których absolwenci zdają testy z 80-procentową skutecznością. Ale nie brakuje i takich, które uczą kiepsko i 8 na 10 ich kursantów oblewa egzamin. 

Wprowadzenie 19 stycznia 2013 nowych zasad egzaminu teoretycznego było prawdziwą rewolucją. Bazę ogólnodostępnych, łatwych 500 pytań zastąpił nowy system pytańdo których kandydaci na kierowców nie mają pełnego  dostępu. Poza tym, na odpowiedzi jest ograniczona ilość czasu, a po przejściu do nie można się już cofnąć i sprawdzić albo zmienić odpowiedzi.

Będzie łatwiej

Prognozy zdawalności egzaminów teoretycznych są optymistyczne. Będzie jeszcze łatwiej. Infrastruktury i Rozwoju zamierza wprowadzić dla kandydatów na kierowców ułatwienie w postaci jednolitej bazy pytań. Zestaw powstanie z połączenia zagadnień dostarczanych ośrodkom ruchu drogowego przez Instytut Transportu Drogowego i Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

Czytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *