Starówka w Zamościu. Egzamin na prawo jazdy. Dlaczego akurat tam?

starowka-egzamin na prawo jazdy. zamosc

Starówka w Zamościu. Egzamin na prawo jazdy. Dlaczego akurat tam?

starowka-egzamin na prawo jazdy. zamoscZamojska Starówka znajduje się na trasie przebiegu wielu tras egzaminacyjnych. Oczywiście określenie „trasa egzaminacyjna” jest bardzo umowne. Nie ma bowiem wyznaczonych „sztywnych” tras egzaminacyjnych w przypadku egzaminów na prawo jazdy kategorii B.

W rejonie Starówki czekać nas może kilka pułapek jednak tak naprawdę przejazd przez Starówkę jest bardzo prosty. Dlaczego egzaminy odbywają się właśnie tam?

 

Odpowiedź jest prosta. Między innymi ze względu na… czas.

Egzamin na prawo jazdy trwa minimum 25 minut, zaś tam na stosunkowo małym obszarze i bardzo krótkim czasie mamy zdążymy wokonać szereg zadań egzaminacyjnych. Fakt, Starówka ma swoje czarne punkty jednak naprawdę minimalna znajomość tego obszaru i obserwowanie znaków drogowych sprawią iż pokonanie tego odcinka będzie bardzo proste. Zwróć uwagę, że film przedstawia realny czas przejazdu – bez cięć. Cięcie jest dopiero na skrzyżowaniu przy wyjeździe.

 

Uważaj na:

  • Prawidłowo wykonywane manewry omijania, wymijania. Podczas wykonywania tych manewrów musisz zachować bezpieczny odstęp od omijanych czy wymijanych pojazdów
  • Znaki drogowe (znaki nakazu, zakazu, informacyjne). Nie jedź „na pamięć”
  • Prawidłowe pokonywanie skrzyżowań. Pamiętaj, że pokonanie skrzyżowania wymaga od Ciebie zachowania szczególnej ostrożności. Zanim wjedziesz na skrzyżowanie upewnij się czy masz ku temu warunk (rozejrzyj się!)
  • Dostosuj prędkość do warunków i sytuacji na drodze. Jaka jest dopuszczalna prędkość na Starówce?*
  • Reaguj na zagrożenia stwarzane przez innych użytkowników ruchu.

 

 

* Taka jak w całym kraju. Bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *