Szkoły nauki jazdy padają jak muchy

nauka jazdy zamoscŚrednio ok 100 szkół nauki jazdy przestaje istnieć w ciągu miesiąca. To głównie efekt zmian w egzaminach na prawo jazdy wprowadzonych 19 stycznia 2013. Liczba szkół nauki jazdy spadła też i w Zamościu.

 

 

Według obliczeń ITS początku tego roku zlikwidowano lub zawieszono działalność ponad 1,1 tys. szkół nauki jazdy.

 

Janusz Chmielowiec, prezes gdańskiego oddziału Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców w rozmowie z Gazetą Prawną mówi:

Profil kandydata na kierowcę wydawany jest tylko w starostwie zameldowania. Kursant ostatnio chciał wyrobić PKK, ale urząd odesłał go z kwitkiem. W efekcie nie mógł zgłosić się na kurs szkoleniowy. Wcześniej wystarczyło zgłosić się prosto do szkoły jazdy. Współpracowaliśmy z lekarzami, całą sprawę można było załatwić w kilka tygodni.

 

Właściciele OSK wskazują też na trudne do zdania egzaminy, które odstraszają ludzi. Do dziś w wielu wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego, gdzie kandydaci zdają egzaminy państwowe na prawo jazdy, ruch jest wyraźnie niższy. W WORD w Białej Podlaskiej w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat ruch zmalał o 40 proc, WORD Lublin zwolnił 6 egzaminatorów.

 

Frekwencję na egzaminach zwiększyć może upublicznienie w przyszłym roku bazy pytań.

 

MinisterstwoTransportu: młodym wystarczy komunikacja miejska.

A co na to Ministerstwo Transportu? Tłumaczy się, że tak liczne plajty to efekt niżu demograficz­ne­go i zmiany przyzwyczajeń. Sugeruje, że młodym wystarcza komunikacja miejska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *