Testy na prawo jazdy: jakie zmiany w 2017 roku

testy na prawo jazdyCzy w 2017 roku zmienią się testy na prawo jazdy? Ile jest pytań na prawo jazdy? Gdzie znajdę oficjalną bazę pytań egzaminacyjnych? Testy na prawo jazdy nie są już tajemnicą. Cała ich baza jest oficjalnie opublikowana i każdy zainteresowany może ją pobrać.

 

Jawna baza

Podstawą do opublikowania bazy pytań jest art 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. 

Pytania z testów na prawo jazdy można pobrać ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Niestety, opublikowana baza zawiera pytania ze wszystkich kategorii prawa jazdy – łącznie na dzień dzisiejszy 2661 pytań. Co więcej, Ministerstwo nie publikuje klucza odpowiedzi.

Nowe pytania na prawo jazdy

Już wkrótce, bo już we wrześniu 2016 do bazy zostanie dodanych 441 pytań. Informację tę potwierdziło już Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Pytania najprawdopodobniej będą dodawane stopniowo.

Wszystkie aktualne oficjalne pytania są dostępne w testach na prawo jazdy ZdamyTo.

Wybierając testy na prawo jazdy ZdamyTo dostajesz:

  • wszystkie identyczne pytania, te same zdjęcia i filmy co na egzaminie;
  • możliwość przeglądania wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei dowolną ilość razy – cała NAUKA DZIAŁAMI;
  • każda odpowiedź na pytanie z uzasadnieniem odpowiedzi;
  • możliwość rozwiązywania egzaminów próbnych i zaliczania działów tematycznych;
  • gratis baza pytań pobierana na smartfon z systemem android.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *