Światła do jazdy dziennej czy światła mijania? Jakich użyć na egzaminie?

swiatladojazdydziennej

swiatladojazdydziennejJakiś czas temu flota samochodów WORD w Zamościu została wymieniona. W miejsce wysłużonych Renault i Fiatów pojawiły się Suzuki Swift. Takie same samochody pojawiły się w naukach jazdy. Wiele z nich wyposażono w automatyczne światła do jazdy dziennej. Kiedy można a kiedy nie powinniśmy ich używać na egzaminie?

 

Automatycznie włączane światła do jazdy dziennej to dla Ciebie tak ułatwienie jak i… utrudnienie.

  • Ułatwienie – wyjeżdżając z placu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza nie zapomnisz o włączeniu świateł, co przytrafiało się od czasu do czasu na egzaminie.
  • Utrudnienie – czasem w ciągu Twojej egzaminacyjnej jazdy, pogoda może znacząco zmienić się – spada przejrzystość powietrza. W takich sytuacjach musisz zrezygnować ze świateł do jazdy dziennej, włączając światła mijania.

Kiedy używamy świateł do jazdy dziennej?

Korzystanie z nich jest dozwolone tylko podczas dnia i przy dobrej przejrzystości powietrza tzn. bez mgły, deszczu czy śniegu. W trakcie jazdy w tunelu trzeba koniecznie włączyć światła mijania. 

 

Jeśli w trakcie Twojego egzaminu widoczność powietrza pogorszy się, musisz włączyć światła mijania, światła do jazdy dziennej wyłączą się automatycznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *