WORD-y wykazują straty

Zdawalność egzaminu teoretycznego na prawo jazdy na kat. B prawa jazdy spadła w ciągu dwóch lat z 76 proc. do 37,2 proc. Przełożyło się to również na gwałtowną obniżkę liczby egzaminów praktycznych z 1,2 mln w 2012 r. do 581 tys. w 2014 r.

 

WORD-y świecą pustkami. Jeszcze kilka lat temu na termin egzaminu na prawo jazdy czekało się dwa miesiące, dziś można zapisać się od ręki. Z jednej strony winny jest niż demograficzny, z drugiej – trudniejsze egzaminy na prawo jazdy.

Po pierwszym półroczu tego roku wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego miały łącznie ponad 4,5 mln zł strat – informuje „Rzeczpospolita”. W efekcie wynik finansowy brutto wszystkich WORD w dwa lata zmniejszył się o 24,2 mln zł.

 

WORD-y ratują się jak mogą i stawiają na kursy reedukacyjne, pozwalające pozbyć się nadmiaru punktów karnych. Za dwa lata mają one dwukrotnie zdrożeć. 

Szefowie wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego liczą też na to, że kandydaci na kierowców przyzwyczają się do nowej formuły egzaminów. Póki co, kłopoty ze zdawalnością oznaczają straty finansowe nie tylko dla zdających, ale i dla egzaminatorów.

WORD-y wykazują straty

Nauka jazdy w Zamościu: ranking 2014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *