Zatrzymanie we wskazanym miejscu – pas włączania obok Castoramy

nauka jazdy zamośćZatrzymanie w wyznaczonym przez egzaminatora miejscu to jedno z zadań egzaminacyjnych. Bywa ono wykonywane na pasie włączania obok Castoramy. Jak prawidłowo wykonać to zadanie?

 

Egzaminator precyzyjnie określa miejsce w którym należy zatrzymać się na wysokości wskazanej latarni, bezpośrednio za ostatnią strzałką naprowadzającą itp. Manewr musi być wykonany od prędkości przynajmniej 50 km/h, z zapisami rozporządzenia w sprawie egzaminowania:

Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania w wyznaczonym miejscu (manewr może być wykonany na placu manewrowym ośrodka egzaminowania)

Warunki na placu manewrowym WORD Zamość oniemożliwiają wykonanie tego zadania, jest więc ono wykonywane w ruchu drogowym.

Zatrzymanie na pasie obok Castoramy. Na co zwracać uwagę?

  1. Prędkość. Nie możesz „wczołgiwać się” na pas na którym ma odbyć się zatrzymanie. Jesteś na drodze o dopuszczalnej prędkości 70 km/h. Jazda z niską prędkością będzie wykroczeniem w ruchu drogowym, a przez to błędem na egzaminie, będzie też najzwyczajniej w świecie niebezpieczna. Nikt bowiem nie będzie spodziewał się na 70-tce pojazdu wlekącego się z prędkością 30 km/h.
  2. Linia ciągła. W początkowym odcinku pas włączania wyznacza linia ciągła. Uważaj aby na nią nie najechać.
  3. Włączanie się do ruchu po zatrzymaniu. O wiele łatwiej włączyć się do ruchu „w biegu”, wykorzystaj więc długość pasa włączania do tego aby odpowiednio rozpędzić się przed wjechaniem na właściwy pas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *