Zmiany w egzaminie na prawo jazdy jednak zgodnie z planem

word egzamin zamość

word egzamin zamośćSejm odrzucił zgłoszoną przez PiS poprawkę, której celem było przesunięcie tego terminu o rok. Sejm znowelizował ustawę o kierujących pojazdami, która wprowadza m.in. nowe kategorie i wzór prawa jazdy oraz nowy system egzaminów.

 

Równocześnie Sejm przesunął termin wejścia w życie niektórych zapisów tej ustawy ze stycznia tego roku na styczeń 2016 r. Dotyczą one np. kursów dokształcających po uzyskaniu prawa jazdy i oznakowana pojazdu w okresie próbnym.
Za nowelą głosowało 249 posłów PO, PSL i SLD, przeciw było 182 z PiS, RP i SP, nikt nie wstrzymał się od głosu.

 

19 stycznia 2013 r. ma wejść w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, która wprowadza m.in. nowe kategorie i wzór prawa jazdy, nowy system egzaminów oraz elektroniczny obieg dokumentów w procesie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. Sejm odrzucił zgłoszoną przez PiS poprawkę, której celem było przesunięcie tego terminu o rok.

Niektóre zmiany później

Natomiast zgodnie z uchwaloną nowelą przepisy, których stosowanie jest związane z danymi gromadzonymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) mają wejść w życie dopiero od 4 stycznia 2016 r. Chodzi m.in. o obowiązek: odbycia pomiędzy 4 i 8 miesiącem od uzyskania prawa jazdy kursu dokształcającego, obowiązek kierowania w okresie próbnym – przez pierwsze 8 miesięcy – wyłącznie samochodem oznakowanym okrągłą nalepką z zielonym symbolem liścia klonowego, odbycia kursu reedukacyjnego dla osób, które w okresie próbnym popełniły dwa wykroczenia.

 

Więcej: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *