Egzamin na prawo jazdy w Czechach: zdawalność 95%

Egzamin na prawo jazdy możesz zdawać zupełnie legalnie w Czechach. Wysoka zdawalność kusi. Koszt to ok 3 tyś zł, wliczając w to hotel, kurs na prawo jazdy, tłumacza i oczywiście sam egzamin.

 

Szkoły nauki jazdy w Czechach robią dobry interes prowadząc kursy nauki jazdy dla cudzoziemców. Usługi przez nie oferowane są kompleksowe – od załatwienia meldunku po zorganizowanie tłumacza na egzamin.

Ile to kosztuje?

Warunkiem odbycia kursu w Czechach jest posiadanie czasowego meldunku od przynajmniej 185 dni, bądź meldunku stałego. Oczywiście wszystko załatwia czeska firma. Za usługę żąda ok 3 tyś zł. W pakiecie dostajemy tłumacza, zorganizowanie kursu nauki jazdy, badania lekarskie i hotel na czas egzaminu.

 

Jak wygląda kurs nauki jazdy w Czechach?

Kurs nauki jazdy trwa 39 godzin, z czego 28 godzin to szkolenie praktyczne. Cena samego kursu – ok 1300 zł.

Egzamin na prawo jazdy w Czechach

Egzamin teoretyczny przeprowadza urzędnik z gminnego wydziału komunikacji. Egzamin polega na rozwiązaniu testu. Na udzielenie odpowiedzi na 25 pytań mamy 30 minut. Maksymalnie można dostać 50 punktów, żeby zaliczyć, wystarczy uzyskać 43 punkty.

Podczas egzaminu teoretycznego należy też odpowiedzieć na dwa spośród spośród 25 pytań dotyczących znajomości technicznej pojazdu. Nie musimy znać języka czeskiego, bo możemy skorzystać z pomocy tłumacza.

Egzamin praktyczny można odbyć podobnie jak w Polsce po zaliczeniu części teoretycznej. Egzamin zdaje się tym samym samochodem którym odbywało się szkolenie. Na miasto wyruszasz w towarzystwie egzaminatora, instruktora i tłumacza. Zadania jakie należy wykonać podczas egzaminu są odpowiadają tym które wykonuje się w Polsce.

/Gazeta Wyborcza

 

Znaki drogowe w Czechach. Kilka z nich może zaskoczyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *